Nominovaní účastníci KWF 2015

Na mezinárodním semináři KWF v Londýně 2015 jsme byli představiteli této organizace pozváni na mistrovství světa KWF v Japonsku. Za Českou republiku byli na toto mistrovství nominováni tři naši žáci.

Dovolte, abych Vám představil náš tým, který se účastní výpravy na mistrovství světa do Japonska v Karate-do KWF 2015.

tomasZačal bych možná u sebe. Jmenuji se Tomáš Konečný. Ve svých 17 letech jsem se, zcela náhodou potkal s karate. To bylo v době tuhé totality a v těch časech nemělo v této zemi žádné východní umění na růžích ustláno. Můj první učitel, pro nás cvičence tedy „sensei“, měl zelený pás a pro karate mi dal to nejdůležitější. Srdce. Dobře si pamatuji, jak jsme tehdy všichni hltali cokoli se objevilo a i jen vzdáleně připomínalo jakékoli bojové umění. Již tehdy jsem začal snít o tom, alespoň jedenkrát se do kolébky karate – Japonska – podívat. Dalším, tehdy pro mne nepředstavitelným, snem a cílem, bylo dosažení černého pásu. Ten tehdy v naší zemi mělo jen několik „karateka“ jak se správně cvičencům karate říká a jeho získání bylo téměř nedosažitelné

Mezi těmito začátky a dneškem uplynulo dlouhých 30 let. A když člověk vytrvá i některé sny se splní. Změnil se státní systém a i do naší země začalo proudit mnoho nových znalostí a v oblasti karate i kvalitních učitelů. Mně se takové setkání podařilo v roce 1995 a mohu říci, že pro mě začalo zcela nové KARATE. Opět na mne dýchlo Japonsko a splnil se mi jeden ze snů – dosáhl jsem černého pásu – prvního Danu.Založil jsem oddíl a pln nové krve se pustil do práce. Opět uplynula nějaká doba a mě se podařilo úspěšně složit zkoušky na již 3. Dan. Ale Karate není o stupních a danech, stále je o srdci. Oddílem za léta existence prošla celá řada cvičenců. Část z nich odešla, část zůstala a nyní se otevřela možnost splnit další sen, který máme na dosah. V letošním roce jsme byli pozváni na světové mistrovství v Karate-do do Japonska. Na mistrovství World Cup KWF 2015 bylo nominováno i několik našich cvičenců a to již není jen o splnění nějakého mého snu, teď se může splnit sen i někomu jinému.

Tomáš Konečný, 47 let
Instruktor KWF – Czech Republic, 3. Dan KWF
Začátek cvičení – 1985

stepanŠtěpán Mačák – 12 let.
Neuvěřitelně slušný kluk z Kokor, malé vesnice nedaleko Přerova. S karate začal před 5 lety. Již od začátku do tréninku dával vše a svědomitě a poctivě na sobě pracoval. Prostě sen každého učitele. Jeho píle také nesla ovoce, v posledních letech nenašel ve své kategorii přemožitele a je několikanásobným šampionem Mistrovství České republiky CzKA v kata (stínovém boji) i kumite (volném boji). Nyní má za sebou své další úspěšné zkoušky na 2. Kyu, takže mu zbývají již jen jedny zkoušky a má před sebou první velkou metu – 1. Dan. Věřím, že s jeho přístupem bude i ta zdolána. Ale to je ještě daleká budoucnost a my bychom se měli vrátit do současnosti. Tady na Štěpána čeká velká výzva – Mistrovství světa v Japonsku, na které byl za své výkony a přístup nominován. A co může být pro sportovce větším snem, než účast na mistrovství světa?

Štěpán Mačák, 12 let
Hnědý pás – 2. Kyu
Začátek cvičení – 2010
2012 – Kata Naděje – 2.místo
2012 – Mistrovství CzKA – 1. místo Kata
2013 – Pohár nadějí – 1. místo Kata
2013 – Pohár nadějí – 1. místo Kumite
2013 – Mistrovství CzKA – 1. místo Kata
2013 – Mistrovství CzKA – 1. místo Kumite
2014 – Gymnasion Cup – 1. místo Kata
2014 – Gymnasion Cup – 1. místo Kumite

zdenek
Dalším nominovaným je Zdeněk Zapletálek.
Zdeněk má 13 let a s karate se seznámil ve svých 8 letech. Je to divoch a nezná slovo pomalu. Do všeho jde po hlavě. Má, co se závodů týká, velkou smůlu, že se ve své kategorii potkává se Štěpánem. Takže buď vypadne po vzájemném souboji, nebo skončí těsně za ním. Jinak je to velký bojovník, který se nezalekne žádné výzvy. Ze své nominace měl obrovskou radost a hned se pustil do přípravy, aby obstál v mezinárodní konkurenci. O to větší byl jeho smutek, když slíbený sponzor od spolupráce odstoupil a my jsme museli začít přemýšlet, jak situaci vyřešit.

 

Zdeněk Zapletálek, 13 let
Hnědý pás – 3. kyu
Začátek cvičení – 2010
2012 – Kata Naděje – 3. místo
2013 – Mistrovství CzKA – 2. místo Kata
2014 – Mistrovství CzKA – 2. místo Kumite

ninaNina Poliačikovájedenáctiletá slečna, jediná zástupkyně něžného pohlaví v našem týmu, směřujícího do Japonska.
Nina je velice pohybově nadaná, což jí v tréninkovém boji, a to nejen s chlapci, dává velkou výhodu. Současně jí to umožňuje dosáhnout většího tělesného uvolnění a cvičení ji pak nestojí tolik sil. Nina nám roste v krásnou dámu, která dokáže klamat tělem – umí totiž rozdávat pěkné rány. Má velké ambice a Mistrovství v Japonsku je pro ni opravdovou výzvou. Cvičí od roku 2010 a od roku 2012, kdy poprvé nastoupila na soutěžní tatami, hned vyhrála Pohár Nadějí pro začínající karateka. Od té doby pokračuje ve svém vítězném tažení. Je dvojnásobnou mistrní České republiky CzKA v kata. Do karate je zapálená, ale kritiku nemá moc v lásce, ovšem kdo z nás ano.

Nina Poliačiková, 11 let
Hnědý pás – 3. kyu
Začátek cvičení – 2010
2012 – Kata Naděje – 1. místo
2012 – Mistrovství CzKA – 1. místo Kata
2013 – Pohár nadějí – 1. místo Kata
2013 – Pohár nadějí – 3. místo Kumite
2014 – Gymnasion Cup – 1. místo Kata
2014 – Gymnasion Cup – 2. místo Kumite
2014 – Mistrovství CzKA – 1. místo Kata

robertSoučástí našeho týmu je ještě jeden člen – Robert Basler. Bez něj by se tato vysněná cesta zřejmě nemohla uskutečnit, vzhledem k mým znalostem angličtiny, neboť on bude má ústa a uši. Robert je držitelem 1. Danu KWF a instruktorem v našem dojo (oddíle). V posledních několika letech má na starosti nábor nových členů, kterým vštěpuje do hlavy a hlavně těla základy našeho karate a tím pomáhá vychovávat další nadané cvičence.

 Robert Basler, 46 let
Instruktor KWF-Czech Republic, 1. Dan KWF
Začátek cvičení – 1984

 

 

Ještě jednou děkuji za Váš čas a věřím, že pomůžete splnit sen našim karateka, aby mohli zažít atmosféru mistrovství světa a svědomitě reprezentovat nejen náš oddíl, ale i Českou republiku na této nejvyšší soutěži.

Tomáš Konečný